STRONA GŁÓWNA / AKTUALNOŚCI / HUCZNE OTWARCIE SEZONU W WIOSKACH ŚWIATA!
HUCZNE OTWARCIE SEZONU W WIOSKACH ŚWIATA!

HUCZNE OTWARCIE SEZONU W WIOSKACH ŚWIATA!

Zapraszamy Was już w sobotę, 7 kwietnia od godz. 13:00, kiedy to rozpoczniemy huczne otwarcie sezonu w Wioskach Świata – Parku Edukacji Globalnej, przy ul. Tynieckiej 39 w Krakowie. Wstęp wolny na wszystkie atrakcje!

W czasie zwiedzania dowiemy się: dlaczego domy w Ghanie są okrągłe? Jak długo trwa budowa igloo? Jakie zwyczaje obowiązują w mongolskiej jurcie? Poznamy wiele innych ciekawostek na temat życia i kultury w najbardziej odległych zakątkach naszego globu.

Na najmłodszych czekają m.in. tańce integracyjne, gra na bębnach, robienie papuaskich spódniczek, własnoręczne wykonanie peruwiańskich instrumentów oraz możliwość udziału w warsztatach ceramicznych pt.: UBIERAMY W KOLOR ANIOŁKI MISYJNE. Tajniki ceramiki, rzeźby oraz barwienia poznamy podczas warsztatów, dzięki artystce, absolwentce wydziału malarstwa na ASP w Krakowie – Marcie Baron. Zdradzimy, że jej prace są dostępne w naszym SKLEPIE Z MISJĄ.

[PROGRAM OTWARCIA WIOSEK ŚWIATA]:

  • 13:00 – 14:00 Otwarcie sezonu 2018 w PARKU WIOSKI ŚWIATA
  • 14:00 – 15:00 MINI-OLIMPIADA Rodzinna [zajęcia sportowe dla całych rodzin]
    „Poprzez wspólny ruch wzmacniamy rodzinne relacje”, czyli specjalne zajęcia sportowe dla rodziców z dziećmi. Co będziemy robić? Dobrze się bawić skacząc, biegając czy grając w piłkę, rzucając do celu, a to wszystko w rodzinnej atmosferze! Serdecznie zapraszamy!
    Prowadzącym będzie Łukasz Kostuch. Trener w Polonii Kraków. Na co dzień zajmuje się organizacją zajęć sportowych z maluszkami i ich rodzicami oraz przedszkolakami. Podkreśla, że chce tak jak swoich młodych sportowców zarazić Was radością poprzez sport!

[Informacje logistyczne. Zabierz ze sobą:  strój i obuwie sportowe lub takie w którym lubisz się ruszać oraz weź butelkę wody].

  • 15:00 – 16:00 Gra na bębnach, robienie papuaskich spódniczek, układanie magnetycznych puzzli, własnoręczne wykonywanie peruwiańskich instrumentów, malowanie twarzy.
  • 16:00 – 17:00 UBIERAMY W KOLOR ANIOŁKI MISYJNE [warsztaty ceramiczne] Dowiedz się więcej TUTAJ
  • 17:00 – 18:00 Tańce integracyjne.

Przez cały czas imprezy zapraszamy na:

– wspólne biesiadowanie przy grillu

– strzelanie z łuku

– loteria z książkami

– budowanie igloo

– sesje fotograficzne

– dojenie mongolskiego jaka.

NA WSZYSTKIE ATRAKCJE – WSTĘP WOLNY.

Nowe godziny otwarcia WIOSEK ŚWIATA

Wiosna to najlepszy czas, aby wyruszyć w podróż dookoła świata dlatego od 7 kwietnia Park będzie otwarty w każdą sobotę i niedzielę w godz. 12:00 – 19:00, a także od poniedziałku do piątku w godz. 9:00 – 16:00 zarówno dla indywidualnych podróżników, jak i grup zorganizowanych.