STRONA GŁÓWNA / AKTUALNOŚCI / RODZINNY WEEKEND W WIOSKACH ŚWIATA!
Rodzinny weekend w Wioskach Świata!

Rodzinny weekend w Wioskach Świata!

Jest takie miejsce w Krakowie, w którym można przenieść się w każde miejsce na ziemi. Są tam m.in. chatki charakterystyczne dla każdego z kontynentów, stroje rdzennych mieszkańców z różnych zakątków świata, które można przymierzyć i przedmioty codziennego użytku, których można dotknąć. A to wszystko zgromadzone wokół wielkoformatowej mapy, na której można odkrywać nowe państwa i kraje. Jest to unikatowy na skalę nie tylko Polski, ale i Europy salezjański Park Edukacji Globalnej – Wioski Świata.

Tegoroczne uroczyste rozpoczęcie sezonu 2018 w Parku odbyło się w słoneczne sobotnie popołudnie, 7 kwietnia. Tego dnia Park odwiedziło wiele rodzin z dziećmi i każdy mógł znaleźć mnóstwo atrakcji dla siebie.

W pierwszej kolejności, do dyspozycji gości były wszystkie chatki, w których przewodnicy – misjonarze lub wolontariusze misyjni, opowiadali o kulturze i mieszkańcach danego kontynentu. Często były to opowieści o własnych doświadczeniach, gdyż wielu przewodników było w przeszłości na wolontariacie misyjnym i na własnej skórze doświadczyło odmienności życia w innych zakątkach świata. Ponadto można było zagrać na afrykańskich bębnach, spróbować swoich sił w strzelaniu z indiańskiego łuku, stworzyć papuaską spódniczkę z trawy czy ułożyć magnetyczne puzzle i wydoić mongolskiego jaka.

Oprócz atrakcji oferowanych na co dzień w Wioskach Świata, zadbano także o specjalne zajęcia dla wszystkich. Można było samodzielnie ubrać w kolory ceramicznego aniołka stylizowanego na rdzennego mieszkańca jednego z kontynentów. Posłużyły do tego farby, plastelina, koraliki i fantazja dzieci, która nie miała końca. Odbyła się także loteria, w której losowano książki owinięte w tajemniczy biały papier. Szczególnie dużą popularnością cieszyła się rodzinna Mini-olimpiada. Dwie tury godzinnych zajęć sportowych przyciągnęły dużą grupę zainteresowanych, którzy skakali, biegali i świetnie się bawili.

Zabawy nie było końca, a całości towarzyszyła tradycyjna afrykańska muzyka oraz piękne wiosenne słońce. Na zmęczonych i zgłodniałych czekał pyszny grill i zimne napoje, cieszące się niemałym zainteresowaniem. Chętni mogli także odwiedzić sklep z misją, w którym znajdują się pamiątki przywiezione przez wolontariuszy oraz misjonarzy z Ameryki Południowej i Afryki. Sądząc po uśmiechniętych twarzach każdy opuszczał Park zadowolony.

Jeśli ktoś chciałby udać się w podróż dookoła świata nie opuszczając Krakowa, Park Edukacji Globalnej  Wioski Świata jest otwarty codziennie od kwietnia do końca października. Zapraszamy zarówno gości indywidulanych, jak i grupy zorganizowane, dla których prowadzimy warsztaty.

Wiosna to najlepszy czas, aby wyruszyć w podróż dookoła świata dlatego od 7 kwietnia Park jest otwarty w każdą sobotę i niedzielę w godz. 12:00 – 19:00, a także od poniedziałku do piątku w godz. 9:00 – 16:00 zarówno dla indywidualnych podróżników, jak i grup zorganizowanych.
Rodziców ze swoimi pociechami zapraszamy szczególnie na weekendowe zwiedzanie z przewodnikiem pt. RODZINNA PODRÓŻ Z MISYJKIEM (w soboty i niedziele od godz. 15:00).
Szczegółowe informacje znajdują się na stronie wioskiswiata.org Zapraszamy serdecznie!

Daria Sosna