STRONA GŁÓWNA / AKTUALNOŚCI / KEEP CALM AND NAMUGONGO!
Keep CALM and NamugonGO!

Keep CALM and NamugonGO!

Pamiętacie naszą akcję “Zeszyt dla Bangladeszu”? Dzięki nauczycielom i uczniom, którzy kupując zeszyty dokładali swoje cegiełki, udało nam się wesprzeć projekt budowy szkoły w Bangladeszu, gdzie pracuje polski misjonarz ks. Paweł Kociołek SDB. W nowym roku szkolnym mamy dla wszystkich szkół i grup wolontariackich nową propozycję, tym razem z innego kontynentu.

W Namugongo w Ugandzie (Afryka) Salezjanie prowadzą ośrodek dla dzieci i młodzieży CALM (Salesian od Don Bosco Children And Life Mission). Jest to dom dla 60 chłopaków, dla których jedyna alternatywa to ulica i wszystkie związane z nią zagrożenia. Niestety, jest to dom bez odpowiednich toalet. Te, które obecnie funkcjonują, są nieliczne i mocno zniszczone. Czy faktycznie jest aż tak źle? Sami zobaczcie na zdjęciach przesłanych przez nasze wolontariuszki, Sylwię i Ewelinę, które od sierpnia pracują w CALM.

Oczywiście, organizujemy pomoc! I tutaj właśnie jest miejsce na nowe wyzwanie dla szkół. Projekt i zbiórka pieniędzy na jego realizację już ruszyły, wystarczy tylko rozpowszechnić informacje i zebrać niezbędne środki. Rola szkoły? Przekazywanie wiedzy. W tym celu przygotowaliśmy MISYJNĄ SZTAFETĘ SZKÓŁ, w ramach której uczniowie poznają codzienne życie w wielkim afrykańskim mieście, a nauczyciele otrzymają materiały niezbędne do przeprowadzenia zajęć.

Misyjna Sztafeta Szkół to projekt długoterminowy. Każda szkoła sama wybiera sobie wyzwania, jakie chce realizować. Niektóre z nich mają na celu zbiórkę funduszy, inne mają charakter czysto edukacyjny. Każde wyzwanie ukończone przez szkołę będzie widoczne na drodze do zwycięstwa, jaka pojawi się na naszej stronie internetowej. My, ze swej strony zapewniamy materiały do realizacji tych wyzwań: konspekty zajęć, szablony do wykorzystania, zdjęcia prosto z Afryki. A wspólnie chcemy dojść do mety, którą jest uzbieranie kwoty 10 000 zł i jeszcze szersze uśmiechy na 60 twarzach podopiecznych Don Bosco CALM.

Włączyć można się w każdej chwili! A więcej informacji i zgłoszenia dostępne pod adresem: szkola@swm.pl

red. Dominika Oliwa-Żuk