STRONA GŁÓWNA / AKTUALNOŚCI / SEZON WIOSNA-LATO 2019 UWAŻAMY ZA OTWARTY!
Sezon wiosna-lato 2019 uważamy za otwarty!

Sezon wiosna-lato 2019 uważamy za otwarty!

Wioski Świata obudziły się po długim zimowym śnie. Na otwarciu sezonu w Parku pojawili się mieszkańcy bliższych oraz dalszych okolic naszego miasta. W trakcie podróży dookoła świata każdy chętny mógł dowiedzieć się jakie zwyczaje obowiązują wśród papuaskich plemion, kto gra na instrumencie o nazwie morin chuur, a także w jakich celach wykorzystywany był kij deszczowy oraz poznać wiele innych ciekawostek na temat życia i kultury w najbardziej odległych zakątkach naszego świata.

Najmłodsi mogli zagrać na afrykańskich instrumentach, wziąć udział w pokazie tańca afrykańskiego oraz własnoręcznie wykonać papierowego krokodyla. Ponadto podczas tegorocznego otwarcia sezonu 2019 podróżnicy mogli zasmakować przedświątecznej kiełbasy z chrzanem i wziąć udział w turnieju gry w oware. Dodatkową atrakcja była loteria fantowa, w której do wygrania były eksponaty i wyroby rękodzielnicze pochodzące z Afryki oraz Ameryki Południowej. Dochód z loterii przeznaczony został na wsparcie placówek  objętych programem Adopcja Miłości.

Dziękujemy za wspólnie spędzony czas i do zobaczenia w Wioskach Świata!

Od 7 kwietnia Wioski Świata będą otwarte w każdą sobotę i niedzielę w godz. 12:00 – 19:00, a także od poniedziałku do piątku w godz. 9:00 – 16:00 zarówno dla indywidualnych podróżników, jak i grup zorganizowanych.

Śledź naszego fanpaga na Facebooku https://www.facebook.com/WioskiSwiata