STRONA GŁÓWNA / AKTUALNOŚCI / URODZINY, URODZINY! WIOSKI ŚWIATA NA URODZINACH ICE KRAKÓW
Urodziny, urodziny! Wioski Świata na Urodzinach ICE Kraków

Urodziny, urodziny! Wioski Świata na Urodzinach ICE Kraków

Czy wyobrażacie sobie urodziny bez imprezy? My też nie! Dlatego zapraszamy na Urodzinowe Dzień Dobry ICE Kraków. W trakcie wydarzenia Wioski Świata przeprowadzą warsztaty edukacyjne, które pozwolą najmłodszym poznać kulturę, codzienność oraz problemy najbardziej potrzebujących mieszkańców świata.

Za sprawą autentycznych eksponatów, fotografii i rękodzieł uczestnicy odkryją tajniki kultury Inków, poznają historię powstania charango, oraz przygotują peruwiańską grzechotkę.

Następnie uczestnicy spakują plecak, wsiądą w samolot i wyruszą w podróż do Papui Nowej Gwinei! W lasach tropikalnych spotkają nieznane dotąd gatunki zwierząt, poznają kulturę i tradycje plemienne mieszkańców Oceanii.

Na zakończenie na małych podróżników będzie czekała gorąca Afryka. Nie zabraknie instrumentów, afrykańskich rekwizytów i tradycyjnych strojów. Przeniesiemy się w świat pachnący kawą i pomarańczą.

Na lubiących oryginalne pamiątki z dalekiej podróży czekać będzie Sklep z Misją! Kolczyki z ziarenek kawy, ciepła czapka z wełny lamy, barwne marakasy czy peruwiański szopki w tykwie to tylko niektóre pamiątki. Dochód ze sprzedaży oryginalnego rękodzieła z Afryki, Ameryki Południowej i Azji przeznaczony jest na wsparcie placówek misyjnych.

Na spotkanie z Wioskami Świata w Centrum Kongresowym ICE Kraków zapraszamy wszystkich mieszkańców Krakowa i okolicznych miejscowości. Do zobaczenia!