STRONA GŁÓWNA / AKTUALNOŚCI / ZIMOWA PODRÓŻ!
Zimowa podróż!

Zimowa podróż!

Zimowa aura sprzyja „podróżom” i poznawaniu życia mieszkańców najodleglejszych zakątków świata. W okresie zimowym zachęcamy do udziału  w następujących warsztatach edukacyjnych:

ARKTYCZNA PRZYGODA (dzieci w wieku 5-12 lat)

W igloo uczestnicy warsztatów odkrywają fascynujące oblicze Arktyki – klimat, przyrodę oraz obyczaje jej niezwykłych mieszkańców. Dowiadują się, kto i dlaczego nazwał ich Eskimosami oraz jaki oni sami mają stosunek do tej nazwy. Dzieci poznają tradycje. Aktywizujące ćwiczenia dają możliwość poznania zarówno tradycyjnej, jak i nowoczesnej strony życia Innuitów.

MAGICZNA MONGOLIA (dzieci w wieku 5-12 lat)

Dzieci „przenoszą się” do Azji, gdzie poznają realia życia na rozległych mongolskich stepach. W oryginalnej mongolskiej jurcie, uczestnicy warsztatu odkrywają ciekawą przeszłość tego kraju i przymierzają tradycyjne stroje. Biorąc udział w licznych zabawach zapoznają się również ze współczesnym obliczem Mongolii i problemami, z jakimi na co dzień stykają się ich rówieśnicy.

 

 

 

Przyjmujemy również rezerwacje na nowy sezon!

Rezerwacji dokonać można w godzinach 8:00-16:00 od poniedziałku do piątku pod numerem telefonu: 12 269 23 33 lub drogą mailową: wioskiswiata@swm.pl