Dom pod Biegunem – rok na “Arctowskim”

 
Dom pod Biegunem – rok na “Arctowskim”
 

24 czerwca o godz. 18:00 w Wioskach Świata przy ul. Tynieckiej 39 rozpocznie się slajdowisko z cyklu Wielkie Wyprawy pt. “Dom pod Biegunem – rok na “Arctowskim”. Naszymi gośćmi będą Anna i Jakub Urbańscy.

Wyjazd do Henryk Arctowski Polish Antarctic Station, Antarctica był realizacją polarnego marzenia i efektem gorączki polarnej, na którą razem zapadliśmy. Po rocznym pobycie na Spitsbergenie zdecydowaliśmy się na drugie zimowanie, a „Arctowski” wydawał się idealnym kierunkiem. Praca wśród przepięknych śnieżnych pustkowi w towarzystwie sympatycznych fok i uchatek oraz pociesznych pingwinów to niesamowita przygoda. Ale to też monotonia i izolacja od ludzi i rzeczy, do których przywykliśmy. I właśnie tej codzienności na końcu świata będzie poświęcone to spotkanie.

O prelegentach:
Dagmara Bożek-Andryszczak i Piotr Andryszczak
Uczestnicy 35 Wyprawy Polarnej IGF PAN na Spitsbergen (Polska Stacja Polarna Hornsund im. Stanisława Siedleckiego, 2012-2013) i 40 Wyprawy Antarktycznej na Wyspie Króla Jerzego (Polska Stacja Antarktyczna im. Henryka Arctowskiego, 2015-2016).

Czekamy na Was 24 czerwca o godz. 18:00 w Wioskach Świata w Krakowie przy ul. Tynieckiej 39. Przyjdźcie. Wstęp wolny.

dolacz do wydarzenia na fb

www.wioskiswiata.org
www.swm.pl

Projekt jest współfinansowany w ramach programu polskiej współpracy rozwojowej Ministerstwa Spraw Zagranicznych RP.

Podobne wpisy