Wakacje w Wioskach Świata

 
Wakacje w Wioskach Świata
 

Czy wiesz, kto mieszka w slumsie? Jak wygląda lekcja w „szkole chodzącego drzewa”  i jak przetrwać zimę, która trwa 9 miesięcy? Na te i inne pytania odpowiedź możecie znaleźć w czasie warsztatów lub zwiedzania Wiosek Świata – Parku Edukacji Globalnej. Mamy nadzieje, że czas spędzony w Parku będzie niezwykłą przygodą, w trakcie której uczestnicy będą mogli lepiej zrozumieć otaczający nas świat.

Już teraz zapraszamy do skorzystania z oferty warsztatów  edukacyjnych lato 2017. W ofercie znajdują się warsztaty, które są dostosowane merytorycznie i metodycznie do poziomu i potrzeb grup szkolnych.

WARSZTATY EDUKACYJNE
Wielkość grupy: od 15 do 30 osób
Czas trwania: 1,5h
Koszt warsztatu: 15,00 zł/os.
Warsztat połączony z interaktywnym zwiedzaniem (2,5h): 25,00 zł/os.

DZIECI (5 do 12 lat)

Dzień z życia w Afryce
Podczas podróży do ghańskiej wioski dzieci odkrywają z czego robi się zabawki, skąd bierze się czekolada i jak wyglądają lekcje w szkole pod drzewem. Uczestnicy mogą obejrzeć przedmioty i stroje, które pochodzą z Afryki.

Na tropie papuaskich skarbów
Uczestnicy wyruszają w drogę do dalekiej Australii i Oceanii, gdzie podczas wizyty w domu na palach wezmą udział w zadaniach i zabawach, dotyczących życia codziennego mieszkańców Papui Nowej Gwinei.

Magiczna Mongolia
W oryginalnej mongolskiej jurcie, uczestnicy warsztatu odkrywają ciekawą przeszłość tego kraju i przymierzają tradycyjne stroje. Biorąc udział w licznych zabawach zapoznają się również ze współczesnym obliczem Mongolii i problemami, z jakimi na co dzień stykają się ich rówieśnicy.

Arktyczna przygoda
W igloo uczestnicy warsztatów odkrywają fascynujące oblicze Arktyki – klimat, przyrodę oraz obyczaje jej niezwykłych mieszkańców. Dowiadują się, kto i dlaczego nazwał ich Eskimosami. Aktywizujące ćwiczenia dają możliwość poznania zarówno tradycyjnej, jak i nowoczesnej strony życia Innuitów.

Wśród Indian Ameryki Północnej
We wnętrzu tipi uczestnicy warsztatu odkrywają kulturę Indian, poznają ich dzieje, sztukę, tradycyjne symbole i wybrane rytuały. Ponadto uczestnicy wcielają się w członków plemion indiańskich, podejmują wyzwania, podczas których zdobędą umiejętności współpracy i zdrowego współzawodnictwa.

Mój kolega z Ameryki Południowej
Mali podróżnicy przemierzają Amerykę Południową, kierując się na andyjskie wzgórza i do miejskich slamsów, gdzie dowiedzą się jak wygląda dzień ucznia w peruwiańskiej szkole, a także biorą udział w interesujących południowoamerykańskich grach.

MŁODZIEŻ (13 do 18)

Produkcja kakao w Ghanie
Uczestnicy poznają różnorodność kontynentu afrykańskiego, a podczas gry symulacyjnej dowiedzą się, w jaki sposób produkowane jest kakao i na czym polega sprawiedliwy handel.

Na granicy konfliktu w Papui Nowej Gwinei
Uczestnicy warsztatów wcielają się w członków plemion, poznając ich język, tradycje, zwyczaje oraz zasady, według których postępują w życiu codziennym.

Z mongolskiego stepu na przedmieścia Ułan Bator
Podczas warsztatów młodzież ma okazję zapoznać się zarówno z tradycyjnym, jak i współczesnym obliczem Mongolii. Biorąc udział w quizie, uczestnicy zdobywają wiedzę o procesie demokratyzacji oraz o zmianach, jakie nastąpiły w wyniku transformacji tego kraju.

Śladami Inuitów
Podczas warsztatów w igloo uczestnicy przekonują się, że dzisiejsza Arktyka, choć nadal jawi się jako kraina wiecznych lodów i śniegów, nie jest już miejscem całkowicie odciętym od cywilizacji. Udział w aktywnych ćwiczeniach daje młodzieży okazję do porównania tradycyjnego życia Innuitów z nowoczesnością, ukazując liczne przeobrażenia oraz problemy i wyzwania.

Na ulicach peruwiańskich miast
Dwa światy – góry i miasto – to rzeczywistości, z których codziennością zapoznają się uczestnicy warsztatów. Dzięki grze symulacyjnej młodzież pozna życie „dzieci ulicy” na przedmieściach wielkich miast oraz pracę streetworkerów, którzy próbują pomóc młodzieży w zmaganiach z trudną codziennością.

INTERAKTYWNE ZWIEDZANIE
Wielkość grupy: od 15 do 30 osób
Czas trwania: 1h
Koszt: 12,00zł/os.

Zwiedzanie sześciu osad z różnych części świata: tradycyjnej ghańskiej wioski, peruwiańskiej chaty, indiańskiego tipi, arktycznego igloo, mongolskiej jurty oraz papuaskiego domu na palach. Dzięki fotografiom i eksponatom pochodzącym z odległych zakątków świata, a także możliwości spotkania osób, którzy pracowali w tych miejscach, można doświadczyć tamtejszej kultury i tradycji. To okazja, by poczuć odmienną rzeczywistość, kształtując w sobie postawę empatii i chęć współpracy.

Podobne wpisy