TYDZIEŃ EDUKACJI GLOBALNEJ w Wioskach Świata

 
TYDZIEŃ EDUKACJI GLOBALNEJ w Wioskach Świata
 

Wioski Świata – Park Edukacji Globalnej zachęca do włączenia się w obchody Tygodnia Edukacji Globalnej. Tegoroczny Tydzień Edukacji Globalnej obchodzony jest w dniach 18-26 listopada pod hasłem Cele Zrównoważonego Rozwoju. Przyszłość świata zależy od nas!

Tydzień Edukacji Globalnej jest okazją dla szkół i nauczycieli do rozszerzenia treści edukacji globalnej zawartych w podstawie programowej.  Dlatego też, Wioski Świata – Park Edukacji Globalnej zaprasza nauczycieli i uczniów szkół podstawowych do udziału w warsztatach edukacyjnych (poznawczo-manualnych). Tematyka przygotowanych przez nas warsztatów odpowiada aktualnym wyzwaniom globalnym.

 

PROGRAM

poniedziałek, 20 listopada 2017, godzina 10:00

Co zrobić, gdy natrafiamy na konflikt?

KONFLIKT. Czym jest? Skąd się bierze? Jak go rozwiązać? W tracie warsztatów uczniowie dowiedzą się jak bardzo ważnym wyzwaniem jest zapewnienie pokoju i bezpieczeństwa na świecie.

 

wtorek, 21 listopada 2017, godzina 10:00

Po co komu szkoła?

W trakcie warsztatów wybierzemy się do… SZKOŁY. Dowiemy się o szkolnych zwyczajach, pierwszych wyprawkach oraz podwórkowych zabawach. Prócz tego, porozmawiamy o dostępie do edukacji czyli w jakich warunkach uczą się dzieci w Krajach Rozwijających się , co jest przyczyną złego dostępu do edukacji oraz jakie są tego konsekwencje.

 

środa, 22 listopada 2017, godzina 10:00

Człowiek w niebezpieczeństwie. Jak mu pomóc?

Będziemy śledzić wybuchy, trzęsienia, huragany, śnieżyce i wiele innych nieobliczalnych zachowań natury. Uczestnicy będą rozpoznawać żywioły na zdjęciach, w dźwiękach muzyki oraz dowiadywać się jak powstają i w jaki sposób można się przed nimi chronić.

 

czwartek, 23 listopada 2017, godzina 10:00

Poznajemy tajniki kultury.

Wyruszymy w cztery strony świata by dowiedzieć się czym jest kultura i na czym polega różnorodność kulturowa? Zapoznamy się z historią, tradycją i życiem codziennym mieszkańców różnych części globu.

 

piątek, 24 listopada 2017, godzina 10:00

Wolontariat. Co to takiego?

WOLONTARIUSZE. Kim oni są – superbohaterami, krasnoludkami, cyrkowcami..? I gdzie tak właściwie mieszkają? W trakcie warsztatu dowiemy się nieco więcej o tych tajemniczych postaciach. Zaprosimy uczestników warsztatów do wspólnego stawiania pierwszych kroków w świecie wolontariatu.

 

ZAPISY

Zgłoszenia na warsztaty należy dokonywać telefonicznie pod numerem: 12 269 23 33 lub mailowo wioskiswiata@swm.pl.

Cena warsztatu: 10 zł od uczestnika.

Czas trwania: 1,5h

Pieniądze przeznaczone będą na przeprowadzenie remontu w domu dziecka w Boliwii. Więcej o projekcie tutaj: https://swm.pl/blog/cause/remont-w-domu-dziecka-w-boliwii/

 

ZAPRASZAMY!

dolacz do wydarzenia na fb

Podobne wpisy