STRONA GŁÓWNA / AKTUALNOŚCI / REJS NIEPODLEGŁOŚCI – DOOKOŁA ŚWIATA NA POKŁADZIE DARU MŁODZIEŻY 2018-2019
Rejs Niepodległości – Dookoła Świata na pokładzie Daru Młodzieży 2018-2019

Rejs Niepodległości – Dookoła Świata na pokładzie Daru Młodzieży 2018-2019

Salezjański Wolontariat Misyjny – Młodzi Światu wraz z Ministerstwem Gospodarki Morskiej i Żeglugi Śródlądowej oraz Akademią Morską w Gdyni – organizatorem rejsu dookoła świata!

Rejs Niepodległości odbędzie się na podkładzie „Daru Młodzieży”. Wezmą w nim udział młodzi Polacy oraz przedstawiciele młodzieży z wybranych krajów świata, do których portów zawinie polski żaglowiec.

Rejs pod biało-czerwoną banderą uświetni setną rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości, a jego celem będzie upowszechnienie na świecie wiedzy o naszym kraju i jego roli na mapie świata.

To także kontynuacja i twórcze rozwinięcie idei Światowych Dni Młodzieży Kraków 2016!

20 maja 2018 roku „Dar Młodzieży” wypłynie z Gdyni w świat z Iskrą Bożego Miłosierdzia – symbolem ŚDM Kraków 2016, na pokładzie

Rejs przyjmie formę morskiej sztafety ze zniczem olimpijskim: poniesiemy polską flagę oraz Iskrę Bożego Miłosierdzia dookoła świata, zawijając do portów na różnych kontynentach, gdzie odbędzie się szereg imprez i spotkań upowszechniających wiedzę o naszym kraju.

W styczniu 2019 roku żaglowiec przybije do Panamy, gdzie pod polską banderą nastąpi uroczyste przekazanie Iskry Bożego Miłosierdzia gospodarzom 34. Światowych Dni Młodzieży.

Załoga żaglowca weźmie udział w Wydarzeniach Centralnych ŚDM i przekaże szczególny dar także Ojcu Świętemu – żagiel z wizerunkiem Jezusa Miłosiernego.

W marcu 2019 roku „Dar Młodzieży” powróci do Polski.