STRONA GŁÓWNA / AKTUALNOŚCI / MISYJNE WIELKIE WYPRAWY – KIERUNEK UGANDA!
Misyjne Wielkie Wyprawy – Kierunek Uganda!

Misyjne Wielkie Wyprawy – Kierunek Uganda!

MISYJNE Wielkie Wyprawy – cykl spotkań z wolontariuszami Salezjańskiego Wolontariatu Misyjnego, którzy odbyli swoją misyjną podróż do różnych zakątków świata. Ostatnio dzięki Wolontariuszkom Agnieszce, Katarzynie i Dominice odkryliśmy Dom Pokoju w Betlejem. Zapraszamy na kolejne spotkanie do Ugandy – jednego z najwyżej położonych państw Afryki.

Już teraz zapraszamy Was na spotkanie z ks. Romanem Sikoniem SDB, który w listopadzie 2017 r. przygotowywał reportaż w mieście Koja w Ugandzie. W trakcie spotkania dowiemy się, o historii Sybiraków którzy zbudowali w tym mieście szkoły oraz kościoły. Poznamy nie znaną powszechnej opinii kartę naszej historii, która zapisała się na tych ziemiach. Posłuchamy o dzisiejszej pracy Salezjanów i nowo powstałej klinice im. Sybiraków Polskich w Koja, a także o trudnościach i radościach, życiu codziennym mieszkańców Ugandy.

Przyjdźcie koniecznie! Będą zdjęcia, fragmenty filmu, relacje i opowieści ks. Romana Sikonia SDB, pierwszego wolontariusza, który udał się na roczną misję z Salezjańskiego Wolontariatu Misyjnego MŁODZI ŚWIATU.

Ważne informacje:

 

Odkrywaj ŚWIAT razem z nami!