STRONA GŁÓWNA / AKTUALNOŚCI / NAMUGON-GO! MISYJNA SZTAFETA SZKÓŁ
Namugon-GO! Misyjna Sztafeta Szkół

Namugon-GO! Misyjna Sztafeta Szkół

Namugon-GO! Misyjna Sztafeta Szkół to projekt przygotowany z myślą o dzieciach i młodzieży ze szkół podstawowych i średnich. Trudno wyobrazić sobie sytuację, w której istnienie placówki edukacyjnej i dalsza przyszłość dzieci zależy od stanu toalet. Tak właśnie jest w Centrum Młodzieżowy Don Bosco CALM – Child And Life Mission.

Rząd Ugandy postawił przed ośrodkiem ultimatum – albo stan toalet zostanie poprawiony, albo centrum zostanie zamknięte. Obecnie dwie wolontariuszki Salezjańskiego Wolontariatu Misyjnego “Młodzi Światu” Sylwia Bomba i Ewelina Pająk na co dzień przyglądają się obecnej sytuacji 60 chłopców. Toalety, które obecnie funkcjonują są nieliczne i mocno zniszczone co prowadzi do występowania wielu chorób u podopiecznych. Aby zmienić sytuację dzieci w Ugandzie proponujemy nowe wyzwanie właśnie dla Was. W jaki sposób Twoja szkoła może się zaangażować?

Pierwsze zadanie: Nauczyciele!
Przekażcie wiedzę swoim uczniom dotyczącą życia ich rówieśników w Afryce. Do tego celu przygotowaliśmy dla Was potrzebne materiały do przeprowadzania zajęć. Poprzez warsztaty dzieci dowiedzą się o sytuacji rówieśników z Ugandy, co ukształtuje ich światopogląd i uwrażliwi na problemy innych.

Drugie zadanie: Drodzy uczniowie, rodzice, nauczyciele i pozostali pracownicy!
Waszym celem w „drodze na szczyt” będzie pomoc w uzbieraniu kwoty 10 000 zł na rekonstrukcję toalet. Każda szkoła sama wybiera sobie wyzwania, jakie chce realizować. To od Was zależy czy będzie to kiermasz ciast tak jak zrobiła to Szkoła Podstawowa w Czarkowie, czy też kiermasz kartek okolicznościowych. Bądźcie kreatywni!

Każda zaangażowana grupa otrzyma dyplom oraz 20% kupon rabatowy na warsztaty w Wioskach Świata, a opiekun koordynujący projekt otrzyma certyfikat.

Dane do przelewu:
Salezjański Wolontariat Misyjny Młodzi Światu
ul. Tyniecka 39
30 – 323 Kraków
Bank PEKAO S.A. 17 1240 4533 1111 0000 5423 3120
Tytuł: Namugon-GO! Misyjna Sztafeta Szkół

Akcja kończy się 10 maja! Prosimy o kierowanie wszystkich pytań na adres mailowy: szkola@swm.pl lub pod numer telefonu: 12 269 23 33

Na bieżąco będziemy publikować Wasze działania na stronie internetowej, tak więc Na-mu-gon-GO!

 

Przygotowała: Marta Tomczak