Mamy to! GLOBAL EDUCATION INNOVATION AWARD

 
Mamy to! GLOBAL EDUCATION INNOVATION AWARD
 

GENE – Global Education Network Europe przyznał Wioskom Świata – Parkowi Edukacji Globalnej nagrodę dla najlepszego, innowacyjnego projektu popularyzującego Edukację Globalną w Europie.

W konkursie wzięło udział  80 kandydatów z 26 państw. Wioski Świata znalazły się w 12 najlepszych projektów w Europie. Oznacza to, że prowadzone i realizowane przez Salezjański Wolontariat Misyjny – „Młodzi Światu” projekty z zakresu edukacji globalnej a w tym największy z nich Wioski Świata – Park Edukacji Globalnej zasługuje na szczególną uwagę. Atrakcyjne miejsce, przestrzeń i używane w trakcie warsztatów narzędzia mają na celu podniesienie świadomości, zmianę sposobu myślenia, inspirowanie odwiedzających, wzmocnienie poczucie odpowiedzialności i zaangażowanie w zrównoważony rozwój. Wioski Świata to inicjatywa zmierzająca do umożliwienia młodym ludziom odkrycia i zrozumienia rzeczywistości życia swoich rówieśników w krajach rozwijających się.

GENE to europejska sieć ministerstw, agencji i innych organów krajowych odpowiedzialnych za wsparcie, finansowanie i opracowywanie polityki w dziedzinie edukacji globalnej.  Organizacja rozpoczęła swoją działalność w 2001 roku i składała się z 6 krajów. Obecnie powiększyło się do ponad 40 ministerstw, agencji i innych organów krajowych z ponad 25 krajów.

Podobne wpisy