STRONA GŁÓWNA / AKTUALNOŚCI / ZIMOWA PODRÓŻ
ZIMOWA PODRÓŻ

ZIMOWA PODRÓŻ

Zima to najlepszy czas, by dowiedzieć się, jak wygląda życie na biegunie? Co jedzą i w co ubierają się Innuici? Czym poruszają się  po mroźnym i śnieżnym obszarze Arktyki?  To także dobra okazja by dowiedzieć się co robią mieszkańcy Mongolii w takcie długich i mroźnych zim, poznać ich koczowniczą kulturę, a także zasmakować tradycyjnej Mongolskiej herbaty.

Zima nam nie straszna!

Zapraszamy do zapoznania się z naszą zimową ofertą warsztatów edukacyjnych:

ARKTYCZNA PRZYGODA (dzieci w wieku 5-12 lat)

W igloo uczestnicy warsztatów odkrywają fascynujące oblicze Arktyki – klimat, przyrodę oraz obyczaje jej niezwykłych mieszkańców. Dowiadują się, kto i dlaczego nazwał ich Eskimosami oraz jaki oni sami mają stosunek do tej nazwy. Dzieci poznają tradycje. Aktywizujące ćwiczenia dają możliwość poznania zarówno tradycyjnej, jak i nowoczesnej strony życia Innuitów.

ŚLADAMI INNUITÓW (młodzież w wieku 13-19 lat)

Podczas warsztatów w tradycyjnym igloo uczestnicy przekonują się, że dzisiejsza Arktyka, choć nadal jawi się jako kraina wiecznych lodów i śniegów, nie jest już miejscem całkowicie odciętym od cywilizacji. Udział w aktywnych ćwiczeniach daje młodzieży okazję do porównania tradycyjnego życia Innuitów z nowoczesnością, ukazując liczne przeobrażenia oraz problemy i wyzwania.

MAGICZNA MONGOLIA (dzieci w wieku 5-12 lat)

Dzieci „przenoszą się” do Azji, gdzie poznają realia życia na rozległych mongolskich stepach. W oryginalnej mongolskiej jurcie, uczestnicy warsztatu odkrywają ciekawą przeszłość tego kraju i przymierzają tradycyjne stroje. Biorąc udział w licznych zabawach zapoznają się również ze współczesnym obliczem Mongolii i problemami, z jakimi na co dzień stykają się ich rówieśnicy.

Z MONGOLSKIEGO STEPU NA PRZEDMIEŚCIA UŁAN BATOR (młodzież w wieku 13-19 lat)

Podczas warsztatów młodzież ma okazję zapoznać się zarówno z tradycyjnym, jak i współczesnym obliczem Mongolii. Uczestnicy zwiedzają oryginalną mongolską jurtę wraz z jej wyposażeniem, mogą również przymierzyć tradycyjne stroje. Biorąc udział w quizie, zdobywają informacje na temat życia jej mieszkańców. Podczas kolejnego ćwiczenia uczestnicy zdobywają wiedzę o procesie demokratyzacji oraz o zmianach, jakie nastąpiły w wyniku transformacji tego kraju.

 

Czas trwania warsztatu: 1,5 h

Koszt warsztatu: 15 zł/os. (grupa powinna liczyć od 15 do 30 osób)

 

ZAPRASZAMY!